kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

W jakie nieruchomości inwestować?

Nie tylko lokaty i akcje giełdowe są bezpiecznymi i atrakcyjnymi formami pomnażania pieniędzy. Na uwagę zasługuje również rynek nieruchomości, który oferuje inwestorom niemałe stopy zysku. Podstawowe pytanie jednak w jakie rodzaje nieruchomości najlepiej lokować swoje pieniądze, tak żeby osiągać najwyższe zyski przy jednoczesnym niskim ryzyku?

 

Obecnie najkorzystniejszą formą inwestowania w nieruchomości jest kupno lokali komercyjnych. Mogą być one z przeznaczeniem na przykład na sklepy lub biura, w każdym razie nie na mieszkania dla osób indywidualnych. Czynsz płacony co miesiąc przez firmy najmujące u nasz powierzchnię pozwolą nie tylko pokryć koszta bieżące i spłatę rat kredytu, ale również wypracują nadwyżkę finansową, która będzie stanowiła nasz zysk.Nie powinno się jednak wkładać wszystkich swoich pieniędzy w lokale usługowe. Po pierwsze, nie jesteśmy w stanie ani łatwo ani szybko tych inwestycji spieniężyć. To nie jest lokata bankowa, którą można w każdym momencie zerwać. Po drugie, kryzys na rynku nieruchomości możne w znaczący sposób obniżyć wartość naszej inwestycji.

Comments are closed.