maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Własne gniazdko.

Każdy z nas chciałby mieszkać w przytulnym, ciepłym a zarazem przestronnym mieszkaniu. Któż nie marzy o własnym gniazdku? Niestety marzenia marzeniami a realność pokazuje, że niewielu stać na kupno własnego mieszkania. W zdecydowanej większości w grę wchodzi wynajem, jako tańsza opcja zamieszkania w fajnym mieszkaniu.

Nieruchomości oferowane na rynkach developerskich mają nieraz kosmiczne ceny, częściej nieosiągalne dla przeciętnego zjadacza chleba. Koszty mieszkania zliczone od metra kwadratowego powodują, że cena za mieszkanie, w którym już można by było wyżyć (np.: 60m2) wynosi od ok. 20 złotych za metr. Mnożąc tą sumę przez metraż mieszkania otrzymujemy surową cenę. Do kosztów mieszkania doliczone są też zapewne fundusze wydane na jego remont, doposażenie (jeśli takowe jest) czy prowizje dla biur nieruchomości, jeśli okazuje się, że ofertę wystawia pośrednik obrotu nieruchomości. I sprawa się komplikuje- dlaczego? Powód est prosty, każdy chce zarobić: i pośrednik, i wystawca oferty.

Dodaj komentarz