luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wymarzony dom – wybudować czy kupić?

Jesteś młody, właśnie wziąłeś ślub lub zamierzasz to zrobić w najbliższym czasie i zastanawiasz się gdzie zamieszkacie. Żona nie chce mieszkać u teściowej, ty też chciałbyś się już wyrwać spod skrzydeł rodziców. Macie trochę oszczędności, więc planujecie budowę domu. Kupujecie działkę, zatrudniacie ekipę do kopania fundamentów, faceta do projektu, kupujecie katalogi, biegacie za pozwoleniami… I okazuje się, że roboty jest tyle, że nie sposób tego ogarnąć, koszty ekipy budowlanej poważnie nadszarpnęły wasz budżet, a i tak nie wyszło to tak, jak planowaliście, a żona płacze bo nie wie jaki wybrać kolor elewacji, bo malinowy już nie pasuje.

 

A można wszystko załatwić bez zbędnego stresu i nerwów. Wystarczy wymarzony dom kupić – gotowy, wykończony, posprzątany i pachnący. Zanim podejmiesz decyzję o rozpoczęciu budowy, zastanów się. Zapłacisz tyle, ile masz w umowie i zajmiesz się dopieszczaniem swojego gniazdka, a nie będziesz zastanawiał się o ile jeszcze przekroczycie wstępny kosztorys. Jest tak wiele pięknych domów, które tylko czekają na młode małżeństwo takie jak wy – pozwólcie sobie na zamieszkanie w jednym z nich.

Comments are closed.