maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem a sprzedaż mieszkania

Wielu ludzi w dzisiejszych czasach posiada mieszkanie „na wynajem” lub też decyduje się na jego kupno. Można z tego wywnioskować, że posiadanie tego typu nieruchomości jest opłacalnym interesem. Pytaniem jest czy bardziej opłaca się wynająć mieszkanie które posiadamy czy je sprzedać? Plusem sprzedaży jest to, że zysk jest duży i natychmiastowy (jeśli oczywiście sprzedamy nieruchomość za większe pieniądze, niż sami ją kupiliśmy), więc jeśli naszym celem jest dalsza inwestycja gotówki, to jak najbardziej powinniśmy mieszkanie sprzedać.

 

Wydaje się natomiast, że dla tzw. „zwykłego człowieka” dochody z wynajmu mogą mieć więcej zalet, ponieważ może wynajmować mieszkanie teoretycznie w nieskończoność, a więc zysk również będzie „nieskończony”. Comiesięczny wpływ gotówki na konto, pozwala wielu szczęśliwym posiadaczom mieszkania na utrzymanie się, bez konieczności pracy zarobkowej. Wydaje się to być rozwiązaniem dla leni, a takie łatwe pieniądze mogłyby być tylko dodatkiem do pensji, jednak sprawa przedstawia się inaczej gdy mamy do czynienia ze starszym człowiekiem i jego zazwyczaj niewysoką emeryturą. Być może warto więc pomyśleć o swojej przyszłości i posiadając mieszkanie nie pozbywać się go, ale zapewnić sobie źródło dochodu „na teraz i na potem”.

Comments are closed.