kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem domu – czy to się opłaca?

Znalezienie ofert wynajmu mieszkania nie stanowi większego problemu. Dużo większe kłopoty mogą mieć osoby, które pragną wynająć dom. Nie jest to na pewno popularne rozwiązanie w naszym kraju, co wynika przede wszystkim z bardzo wysokich kosztów takiego wynajmu, zwłaszcza jeśli dotyczy to większych nieruchomości. tymczasem w wielu innych krajach wynajem domów nie należy wcale do rzadkości i bardzo wiele osób korzysta z tego typu ofert. Czy taka forma upowszechni się także u nas?

 

Na razie nic na to nie wskazuje. Na pewno największą barierą pozostają bardzo duże koszty. Wielu osób po prostu nie stać na taki wynajem. Warto pamiętać, że zamiast wydawać pieniądze na ten cel można zaciągnąć kredyt hipoteczny i zakupić swój własny dom. Jest to zdecydowanie częściej wybierane rozwiązanie, na które decyduje się zdecydowana większość osób. Warto jednak pamiętać, że zakup domu bardzo w dużym stopniu ogranicza mobilność, czyli możliwość zmiany miejsca zamieszkania, na przykład w poszukiwaniu nowej pracy.

Comments are closed.