maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem lokalu użytkowego

Wynajmowanie lokalu użytkowego to bardzo często konieczność dla osób, które chcą prowadzić sklep lub jakiś punkt usługowy. W zależności od lokalizacji i powierzchni takiego lokalu koszt wynajmu może być bardzo wysoki. Jednocześnie warto jest inwestować w dobre rozwiązania, które spełnią wszystkie wymagania danej działalności. Bardzo duże znaczenie ma między innymi wspomniana już lokalizacja.

 

Sklep, zakład fryzjerski, czy salon kosmetyczny położony w widocznymi miejscu będzie zawsze mógł liczyć na przyciągnięcie większej ilości klientów. Jednocześnie znaczenie ma także metraż, ponieważ musi być dopasowany do rodzaju prowadzonej działalności. Na przykład salon piękności będzie potrzebował dosyć dużej powierzchni, zwłaszcza jeśli zajmuje się wykonywaniem wielu różnych zabiegów. Wynajem dobrego lokalu na pewno wart jest swojej ceny i warto potraktować taki wydatek przede wszystkim jako inwestycję, która przełoży się na konkretne zyski w postaci zwiększenia liczby klientów, a co za tym idzie także zysków.

Comments are closed.