maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem mieszkania również może być korzystne!

ldz-1315906-m

Do tej pory wydawało Ci się, że wynajmowanie mieszkania to rozwiązanie dobre wyłącznie dla studentów, albo osób które nie dysponują odpowiednią sumą pieniędzy na zakup własnego lokum, zwłaszcza gdy wnętrza pozostawiają sporo do życzenia? Musisz więc wiedzieć, że we wielu państwach Europy Zachodniej, wynajmowanie staje się alternatywą wobec kupna mieszkania w zasadzie na całe życie, do tego ogród i działka. Dzieje się tak dlatego, że nowocześnie Europejczycy cenią sobie wysoką niezależność i mobilność, którą mogą dzięki temu zyskać, a do tego architektura zmienia się szybko i zmieniają się gusta, co za tym idzie budowa domów nie jest na całe życie.

 

Przeprowadzają się oni w ciągu swojego życia wielokrotnie w nowe miejsca zamieszkania, unikając osadzania się w jednym budynku. Staje się to pewnego rodzaju stylem życia, którego nieodłącznymi elementami jest nieustanne podróżowania oraz poznawanie nowych ludzi. Nie ma czasu na przebywanie w murach mieszkalnych, dlatego nie istnieje konieczność ponoszenia ogromnych kosztów na zakup własnego lokum. W takim przypadku zauważalnym minusem jest jednak na pewno brak możliwości dziedziczenia, co jednak nie okazuje się być wystarczającą przeszkodą.

Comments are closed.