czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

wynajem nieruchomości

Posiadasz mieszkanie i złe doświadczenia z jego wynajmem? Zdarzyło ci się wynajmować mieszkanie nieuczciwym lokatorom, którzy mieli problemy z płaceniem czynszu, a dodatkowo dewastowali twoją własność? Takich ludzi jak ty jest znacznie więcej. Wynajem nieruchomości sprawia wiele problemów osobom, które nie zajmują się tym profesjonalnie.

 

Cały proces jest jeszcze utrudniony przez fakt, że nasze prawo nie stoi po stronie właścicieli mieszkań. Jeżeli przytrafi się nam lokator, który sprawia problemy jest nam bardzo trudno legalnie pozbyć się go z naszego mieszkania. Realnie jest to proces, który może ciągnąć się latami i kosztować nas wiele nerwów oraz pieniędzy. Żeby zaoszczędzić sobie stresu i niedogodności z samodzielnym wynajmowaniem mieszkań możemy skorzystać z tak zwanego podnajmu nieruchomości. Wynajmujemy nasze mieszkanie firmie, która zajmuje się wynajmem nieruchomości i za naszą zgodą szuka na własną rękę lokatorów do naszego mieszkania, zajmuje się remontem i drobnymi naprawami w lokalu.

Comments are closed.