czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem nieruchomości, jako inwestycja.

building-1429209-mInwestować można na różne sposoby. Można założyć lokatę w banku, grać na giełdzie, wykupić fundusz inwestycyjny lub zakupić mieszkanie i czerpać korzyści z jego wynajmu. Ludzie, którzy wykupili swoje mieszkania w latach 2005-2008 trafili w dziesiątkę. Za sprawą szybkiego wzrosty cen lokali zyskali spory zarobek lub comiesięczny zastrzyk gotówki z wynajmu. Dziś ceny mieszkań dalej wahają się na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze widać to na przykładzie dużych miast.

 

Obecnie inwestycja w mieszkanie wydaje się być mniej opłacalna a szybkie wycofanie się z inwestycji jest prawie niemożliwe. Inwestycja w mieszkania niekoniecznie jest pewnym rozwiązaniem. Polacy jednak dalej wolą inwestować w nieruchomości niż powierzać swoje oszczędności bankom lub innym instytucjom finansowym. Dużą rolę odgrywa tutaj lokalizacja mieszkania, jego komfort oraz liczba ofert w danej okolicy. Lokalizacja odgrywa tu ogromną rolę. Są tereny gdzie mieszania są na wagę złota i rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Comments are closed.