styczeń 2023
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajmowanie domu – czy warto?

Wynajmowanie domu to rozwiązanie, które jest stosunkowo popularne w wielu krajach. U nas tego typu usługa nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. Wynika to z dwóch przyczyn. Przede wszystkim wiele osób posiada domy lub mieszkania na własność. Po drugie koszty wynajmu takiej nieruchomości są stosunkowo wysokie, co przekraczam możliwości finansowe sporej grupy ludzi. Na pewno jednak można znaleźć oferty wynajmu domów.

 

Są one jednak często na przykład skierowane do obcokrajowców, którzy z różnych powodów decydują się na zamieszkanie w Polsce. Trzeba także liczyć się z tym, że osoby, które decydują się na wynajmowanie domu mogą mieć problemy z tym, żeby znaleźć zainteresowanych taką ofertą. Na pewno bardzo dużo zależy od lokalizacji takiej nieruchomości oraz również od wysokości czynszu. Często bardziej opłacalna może okazać się po prostu sprzedaż takiego domu, zwłaszcza że jeśli będzie stał nieużywany będzie jedynie generować dodatkowe koszty związane z utrzymaniem, a jego wartość będzie spadać.

Comments are closed.