maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Z czego składa się nieruchomość?

Bez względu na typ i rodzaj nieruchomości, można wyróżnić ich części składowe. Do tych części składowych nieruchomości należą: budynki (ale też inne budowle na trwałe związane na stałe z danym gruntem), roślinność (drzewa, krzewy od chwili zasadzenia lub zasiania), wody stojące (np. woda w studniach lub w naturalnych i sztucznych stawach i jeziorach), kopaliny (zgodnie z prawem górniczym i geologicznym) oraz same prawa związane z nieruchomościami (np. służebność gruntowa czy udział właściciela we współwłasności).

Nie warto oszczędzać na wykończeniu domu. Taras zyskuje na wyglądzie, gdy jest na nim deska tarasowa modrzew syberyjski. Porządne ocieplenie domu jest na pewno koniecznością. Wszelkie dekoracje zdobią elewacje oraz domowe wnętrza. Niejedna osoba chce dobrze czuć się w miłym i ciepłym wnętrzu. I może sobie takie warunki stworzyć.

Ważne jest, że do tych części składowych nie zalicza się budynków tymczasowych, wód płynących i instalacji wodnych czy gazowych. Ciekawym zagadnieniem jest różnica między przynależnością a częścią kładową nieruchomości – przynależności zalicza się do samoistnych rzeczy, które nie musza podzielać losy prawnego rzeczy głównej. Podejmując zamiar sprzedaży lub kupna nieruchomości warto wiedzieć, z jakich części się ona składa, aby uniknąć niekiedy przykrych niespodzianek i zaskoczeń.

Comments are closed.