Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Zakup mieszkania a wizyta w biurze nieruchomości.

image Nadchodzi dzień, w którym postanawiasz usamodzielnić się i pierwszym krokiem ku temu jest zakup swojego pierwszego , własnego mieszkania. I tutaj zachodzi pytanie, które nie pozwala ci spać po nocach kupić z rynku pierwotnego ( nowe) , czy wtórnego ( taniej, ale nie rzadko do remontu). Oczywiście podstawowym kryterium są finanse, nasze oszczędności życia lub zdolność kredytowa i to ja bardzo jesteśmy wiarygodni dla banku. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście konsultacja z pracownikiem wybranej przez nas agencji nieruchomości, który jest wykwalifikowanym doradcą . Jeżeli jednak jesteśmy typem ludzi, którzy ufają tylko sobie powinniśmy na kartce wypisać wszystkie za i przeciw , podliczyć ewentualne koszta i samodzielnie porównać co nam się bardziej opłaca kupić. Jednakże najważniejsza jest wizyta w wybranej agencji nieruchomości, już podczas pierwszego spotkania , agent przeprowadzi z nami wywiad i na tej podstawie przedstawi nam oferty, które pasują do naszego profilu. Nie należy się zniechęcać jeżeli żadne z przedstawionych domów, czy mieszkań nie ujmie naszego serca na pierwszej wizycie, oferty są aktualizowane na bieżąco ,więc wasze wymarzone mieszkanie gdzieś na pewno czeka! Bezpieczeństwo transakcji zawieranych prze agencję nieruchomości powoduje że warto cierpliwie poczekać na tą wymarzoną ofertę kupna !

Comments are closed.