maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Zakup mieszkania z rynku wtórnego

shadow-of-a-bird-1379818-mZakup mieszkania z rynku wtórnego wydaje się być bardziej bezpieczny niż kupno mieszkania od dewelopera. Teoretycznie mieszkanie już jest i można fizyczne je zobaczyć. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę przy takim zakupie? Powinniśmy sprawdzić sprzedającego. Jako nabywcy mamy prawo do upewnienia się, że mieszkanie jest jego własnością a sprzedający powinien nam okazać dokument potwierdzający. Przez samym zakupem możemy poprosić o aktualny odpis z księgi wieczystej, aby upewnić się czy sprzedający nadal ma prawa do dysponowania tym lokalem.

 

Warto również sprawdzić czy mieszkanie nie jest obciążone prawami osób trzecich. Koniecznie sprawdźmy czy mieszkanie nie jest obciążone hipoteką. W umowie kupna sprzedaży powinien się znaleźć profesjonalny opis ewentualnych dodatkowych elementów transakcji np. garaż, piwnica, strych, ogródek. Aby mieć pewność, ze w niedalekiej przyszłości nic nie stanie obok naszego mieszkania możemy zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego danej okolicy.

Comments are closed.