kwiecień 2024
    P W Ś C P S N
    « sie    
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    2930  
    Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
    Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Każdy, kto chociaż pobieżnie orientuje się w sytuacji na rynku nieruchomości, zauważył, że mieszkania z rynku pierwotnego są stosunkowo droższe od tych z rynku wtórnego. Oczywiście trudno się temu dziwić – w końcu są to nowe nieruchomości, które pod wieloma względami stanowią bardzo korzystną inwestycję. Niestety wiele mieszkań z rynku wtórnego to lokale w starych budynkach. Takie nieruchomości często nie były do dawna remontowane i znajdują się w stosunkowo kiepskim stanie technicznym.

 

Zazwyczaj po prowadzeniu się do takiego mieszkania trzeba przeprowadzić remont i także zmienić wystrój. W przypadku mieszkań prosto od developera jest łatwiej. Takie lokale można wykończyć i urządzić według własnego uznania. Jednocześnie są one nowe, a więc w dobrym stanie. Na pewno jednak trzeba liczyć się z tym, że także w nowych budynkach zdarzają się różne problemy, na przykład wady. W takich przypadkach właściciele mogą oczywiście dochodzić swoich praw od developera, jednak jest to często długi i męczący proces.

Comments are closed.