czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Zasady handlu nieruchomościami.

Jeżeli dokonujesz obrotu nieruchomościami, jako osoba fizyczna musisz liczyć się z tym, ze Urząd Skarbowy sprzedaż nieruchomości w jednym roku w większej ilości niż dwa traktuje, jako działalność gospodarczą. Sprzedaż powyżej dwóch nieruchomości nie mając założonej działalności gospodarczej może zostać ukarana. Pierwsze dwie nieruchomości możesz śmiało kupić i sprzedać. Gdy uznasz, ze niesie dla Ciebie to zyski możesz założyć działalność gospodarczą i handlować nieruchomościami dalej.

 

Sytuacja podatkowa przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest mniej korzystna niż dla osób fizycznych. Podatki są wyższe. Kiedy już się zdecydujesz i założysz działalność gospodarczą możesz skorzystać z ulgi w podatku, jaka oferuje państwo. Sprzedając nieruchomość i kupując za te pieniądze kolejną w przeciągu następnych dwóch lat nie musisz odprowadzać podatku od sprzedaży. Pamiętaj jednak o tym nieprzekraczalnym terminie. Urząd Skarbowy czuwa i może upomnieć się o potwierdzenie kolejnej transakcji zakupu.

Comments are closed.