maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Zwierzęta a wynajem

Masz zwierzęta w domu, a chcesz wynająć mieszkanie i zastanawiasz się czy i komu możesz wynająć resztę swojego pokoju jeśli masz swojego zwierzaka. Możesz od razu na ogłoszeniu napisać że posiadasz takie i takie zwierzę i że albo będzie ono wolno biegało po mieszkaniu, albo będzie miało jakiś swój rewir, w który Twój lokator nie będzie miał wstępu. Dodać możesz też, żeby osoba, która wynajmie u Ciebie mieszkanie powinna lubić zwierzęta, tak abyś Ty miał pewność, że Twojemu nic się nie stanie, jeśli np. będzie biegał wolno, a Ty będziesz musiał wyjść do pracy itd. i nie będziesz się bał, że Twojemu ulubieńcowi się coś stanie.

 

Dodatkowo też możesz dodać w ogłoszeniu, że Twój przyszły lokator może mieć swoje własne zwierzątko i wtedy będziesz miał pewność, że ta osoba lubi i umie opiekować się zwierzętami i nie będziesz musiał się niczym martwić ani Twój zwierzak. Z drugiej strony Twój przyszły lokator może być też uczulony na zwierzęta, więc lepiej by uniknąć takich sytuacji, wystaw od razu w ogłoszeniu, żebyś nie miał później przykrych niespodzianek.

Comments are closed.