wrzesień 2024
    P W Ś C P S N
    « sie    
     1
    2345678
    9101112131415
    16171819202122
    23242526272829
    30  
    Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
    Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Rynek pierwotny i wtórny w nieruchomościach

Osoby związane z branżą nieruchomości lub pracujące w budownictwie – w firmach budowlanych, agencjach nieruchomości, biurach developerskich czy architektonicznych – z pewnością doskonale zdają sobie sprawę z różnic między rynkiem pierwotnym i wtórnym. Jednak dla laika – klienta, który przychodzi z myślą o zakupie własnego mieszkania – te dwie nazwy nie zawsze mogą wiele mówić i zwykle wydawać się będą czymś całkowicie niezrozumiałym. Warto więc wiedzieć, że w branży nieruchomości pod pojęciami tymi kryją się definicje dwóch różnych typów nieruchomości: nowych, oddanych dopiero co do użytku; oraz już wcześniej wykorzystanych i zamieszkałych.

rynek pierwotny nieruchomości definicja

Z oczywistych względów nieruchomości te różnić się będą swoją ceną oraz jakością – te pochodzące z rynku pierwotnego zazwyczaj będą znacznie droższe od nieruchomości z rynku wtórnego. Co ciekawe, nie zawsze różnica dotyczy jakości, ponieważ bardzo często zamieszkałe domy – na przykład wynajmowane – prezentują się znacznie lepiej od swoich odpowiedników z rynku pierwotnego. Niezamieszkałe, puste mieszkania ulegają bowiem szybciej procesowi niszczenia niż mieszkania stale używane, o które ktoś dba i które są co jakiś czas remontowane. Developerzy oczywiście zawsze będą przekonywać nas, że lepiej i korzystniej jest kupić nowe mieszkanie, ponieważ ma się wtedy pewność, że wiemy, co kupujemy i w jakim naprawdę stanie jest dany lokal. Takie rozumowanie jest jednak tylko w części poprawne, ponieważ używane mieszkania z budowlanego rynku wtórnego również doskonale prezentują swój faktyczny stan, zwłaszcza gdy wyniesie się z nich wszystkie meble i inne elementy dekoracyjne.

rynek pierwotny definicja

Różnicą między rynkiem pierwotnym a rynkiem wtórnym, prócz omówionej wcześniej ceny i jakości, jest często lokalizacja budynków. Zazwyczaj w miastach rynek pierwotny obejmuje tereny położone dalej od centrum, ponieważ tylko tam jest miejsce na wznoszenie nowych nieruchomości mieszkalnych. Rynek wtórny rozwija się zaś w starych, centralnych dzielnicach miast, gdzie mieszkania nie są budowane, ale odsprzedawane.

rynek wtórny nieruchomości definicja

Decydując się na zakup mieszkania można wybierać mieszkania zarówno użytkowane a także nowe. Wybranie odpowiednich mieszkań wymaga decydowania się na takie mieszkania dla młodych Poznań, które są dostępne w ramach korzystnych warunków w ramach ofert kierowanych do osób młodych. Obecnie można decydować się na mieszkania zarówno dostępne na rynku wtórnym a także pierwotnym.

Jednocześnie poszczególne mieszkania na sprzedaż poznań można wybrać takie mieszkania, które są oferowane przez firmy pośrednictwa nieruchomości. W ten sposób można decydować się na takie mieszkania rynek pierwotny, które są dopiero w trakcie budowania. Tego rodzaju mieszkania pozwalają na zapewnienie mniejszych cen przy zakupach. Jednocześnie tanie mieszkania poznań są szczególnie ważne w przypadku decydowania się na zakup mieszkań, które finansowe są przy korzystaniu z dodatkowego finansowania. Takie dodatkowe finansowanie może dotyczyć między innymi kredytowania z wykorzystaniem kredytów hipotecznych czy mieszkaniowych.

3 Responses to Rynek pierwotny i wtórny w nieruchomościach

Dodaj komentarz