Lipiec 2019
  P W Ś C P S N
  « Gru    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Architektura renesansu

Chcąc zobaczyć najpiękniejsze budowle renesansu, trzeba nie tylko odbyć podróż po Polsce. Fakt, w kraju można znaleźć kilka prawdziwych perełek architektury, jednak chcąc zobaczyć najpiękniejsze budowle okresu odrodzenia, należy odwiedzić jego kolebkę. To właśnie we Włoszech, na Półwyspie Apenińskim rozwinął się ten styl architektury, później również kultury i sztuki. We Włoszech, kolebce starożytnego Imperium Romanum, nigdy nie uwielbiano ani gotyku, ani wcześniejszego stylu romańskiego. Architektom brakowało w nich spójności, klasycyzmu, prostoty i wyrafinowania. Dlatego tak szybko przyjął się w architekturze styl renesansowy, czerpiący pełnymi garściami ze stylu, którzy wykształcił się w starożytności. Budowane w nowym stylu budynki były proste i harmonijne, wyraźnie oparte na gruncie, co stanowiło przeciwwagę dla sakralnych budowli gotyckich, które miały piąć się ku niebu. Nie budowano już ostro zarysowanych gotyckich łuków, zastąpiono je rozwiązaniami półkolistymi. Widoczne są one wszędzie, zarówno w sklepieniach, jak i kolumnach, portykach, czy arkadach.

Na dachach zamiast strzelistych wież pojawiły się kopuły. Budowle świeckie były zwarte, często posiadały wewnętrzny dziedziniec. Chcąc najpełniej ujrzeć piękno włoskiego renesansu, warto udać się na wycieczkę do Florencji. Miasto to jest najpiękniejszą na świecie perłą, gdzie można obejrzeć wielość budowli zarówno sakralnych, jak i świeckich, które są żywym przedstawieniem stylu renesansowego. Słynny architekt Filippo Bruneleschi jest jednym z najbardziej znanych architektów Florencji, twórcą kaplicy Pazzich. Zaś budowlą świecką, która jest jednym z najlepszych przykładów rozkwitu renesansu w tym mieście, jest Palazzo Pitti. Nie tylko Florencja, ale tak naprawdę wiele innych włoskich miast może się poszczycić budowlami, którą są doskonałym odzwierciedleniem stylu renesansu. Wskazać wystarczy na Wenecję, Sienę, Mediolan i oczywiście Rzym, a potem już tylko udać się na Półwysep i na własne oczy zobaczyć piękno renesansowej architektury.

Dodaj komentarz