październik 2024
    P W Ś C P S N
    « sie    
     123456
    78910111213
    14151617181920
    21222324252627
    28293031  
    Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
    Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Nowe trendy w architekturze

Przechodząc się główną arterią jakiegokolwiek większego miasta, nie mówiąc już o stolicy czy miastach wojewódzkich, nie sposób nie zauważyć totalnego wymieszania się różnych stylów architektonicznych. Proste i banalne rozwiązania są często mieszane z niezwykle skomplikowanymi konstrukcjami, stare, betonowe budynki zyskują nowe sąsiedztwo w postaci nowoczesnych, przeszklonych i stalowych budowli. A to wszystko dzieje się na naszych oczach i to na przestrzeni zaledwie kilku lat, odkąd w architekturze budowlanej zaczęła panować nowa moda, w której bardziej liczy się wygląd i estetyka, niż sam forma budynku. A co jest bardziej estetycznego i bardziej rzucającego się w oczy, niż wyjątkowo niebanalna i nietandetna forma architektoniczna w postaci całkowicie przeszklonego, wystawionego na pokaz budynku?
Oczywiście takie projekty stosuje się wyłącznie w budownictwie użytkowym i firmowym, ponieważ raczej trudno namówić kogokolwiek, aby zamieszkał w przeszklonym budynku mieszczącym się na centralnej ulicy miasta. Można co prawda kombinować z wyższymi piętrami, gdzie byłoby się nieco osłoniętym od wzroku ciekawskich, ale nawet wtedy liczba chętnych na takie mieszkanie nie byłaby powalająca. Nowe trendy w architekturze budowlanej mają więc zastosowanie przede wszystkim przy budowie nieruchomości o charakterze firmowym: budynków i siedzib korporacyjnych, magazynów, galerii handlowych oraz o charakterze użytkowym – hale sportowe, muzea, centra nauki, galerie artystyczne. Współcześni architekci coraz bardziej stawiają przy takich konstrukcjach nie tylko na ich wygląd, ale też na przestrzeń – więc więcej jest jej w danym budynku, tym ma on większą wartość architektoniczną. Jedynie architektura mieszkaniowa pozostaje współcześnie właściwie bez żadnych większych zmian: nie ulegają jej ani stosowane materiały i surowce do budowy, ani plany i projekty samych budynków. Powodem takiej architektonicznej stagnacji są zaś w większości przypadków niechęć do zmian i trwałe trzymanie się budowlanej tradycji.

3 Responses to Nowe trendy w architekturze

Dodaj komentarz