Budownictwo mieszkaniowe
Jedną z najszybciej rozwijających się sfer rynku nieruchomości w Polsce jest zdecydowanie budownictwo mieszkaniowe, które mimo regresu gospodarczego od kilku lat notuje bardzo wysokie wzrosty i równie wysokie zyski. Wystarczy tylko przytoczyć podstawowe dane, według których od 2010 roku do końca III kwartału roku 2012 zyski z tego segmentu sięgały 48% całkowitych zysków całej branży nieruchomości. Taki wynik jest nie tylko doskonały jak na polskie warunki, ale również jest jednym z najlepszych na tle rynków nieruchomości w całej Europie. Powodem tak doskonałego wyniku są zaś przede wszystkim dwa czynniki: Polacy coraz częściej inwestują w nieruchomości, widząc z nim poważne źródło zysków; firmy budowlane stale ulepszają swoją ofertę i pracują na coraz lepszym sprzęcie, dzięki czemu budowa jest wydajniejsza i krótsza.
Budownictwo mieszkaniowe święci szczególne triumfy na rynkach wielkich miast – to tam bowiem powstają współcześnie największe osiedla z nowymi domami jednorodzinnymi i z blokami.
budownictwo mieszkaniowe 2013
To tam również jest największy popyt na mieszkania pochodzące z rynku pierwotnego, a więc na mieszkania nowe i nieużywane. Nic więc dziwnego, że liczne firmy budowlane specjalizujące się w tworzeniu budynków mieszkalnych znacznie częściej znajdziemy w dużych miastach wojewódzkich niż w mniejszych miejscowościach powiatowych albo gminnych. Oczywiście nie oznacza to, że budownictwo w ogóle nie rozwija się poza wielkimi metropoliami – Warszawą, Krakowem czy Wrocławiem – nie można jednak zaprzeczyć, że jego poziom jest tam wyższy niż w przypadku chociażby największych miast powiatowych. Póki co nic też nie wskazuje, aby budownictwo mieszkaniowe miała dotknąć jakaś fala kryzysu – wręcz przeciwnie, ponieważ prognozy dla tego sektora rynku są jak najbardziej optymistyczne. Pozwala to sugerować, że w przyszłości segment nieruchomości związanych z budownictwem mieszkaniowym będzie się jeszcze szybciej, prężniej i lepiej rozwijał, zwłaszcza jeśli pozyska dla siebie cennych i wartościowych inwestorów zagranicznych.
budownictwo mieszkaniowe 2012
Budowa mieszkań stała się bardzo powszechnym zjawiskiem, na skutek działania rozlicznych firm deweloperskich, które chętnie inwestowały w budownictwo mieszkaniowe. W Polsce zaobserwowano bardzo silną ekspansję banków, która pozwoliła wielu ludziom na wzięcie kredytu hipotecznego i tym samym spełnienie marzeń o swoim własnym mieszkanku. Jest to oczywiście wspaniałe i w pełni zrozumiałe marzenie, które stało się udziałem coraz większego grona osób.
Zapotrzebowanie na mieszkania gwałtownie wzrosło, gdyż osoby początkowo nie posiadające środków finansowych otrzymały gwarancje kredytu, co zadecydowało o kupnie mieszkania. Rynek deweloperski w Polsce jest potężnym i stale się rozrasta. Budownictwo mieszkaniowe wypełnia coraz więcej obszarów miejskich- deweloperzy na gwałt szukają w miarę tanich atrakcyjnych gruntów, których mogliby użyć na rzecz budowy nowych budynków mieszkalnych. Niestety, ale jakość budownictwa mieszkaniowego wyraźnie spada, gdyż deweloperzy pragną sprzedać jak najwięcej mieszkań, póki warunki kredytowe są korzystne.
budownictwo mieszkaniowe w polsce 2014
Budowa mieszkań deweloperskich stała się bardzo powszechnym zjawiskiem w Polsce. Budownictwo mieszkaniowe bardzo rozwinęło się nad Wisłą i ma bardzo istotny udział w całości rynku budowlanego, co mocno pokazuje zapotrzebowanie konsumentów. Podaż mieszkań jest jednak niewystarczająca, co pokazuje, iż budownictwo mieszkaniowe musi się zmierzyć z pewnymi trudnościami. Duży popyt na mieszkania z rynku pierwotnego wynika przede wszystkim z tego, iż coraz łatwiej jest uzyskać kredyt hipoteczny, z których korzysta coraz szersze grono młodych ludzi. Jest to zjawisko niepokojące pod kątem zadłużenia społeczeństw, jednakże bardzo korzystne dla budownictwa mieszkaniowego, którego rozmiary w Polsce są naprawdę konkretne. Wystarczy, że spojrzymy na rozmiary inwestycji budowlanych w większych miastach Polski- w Warszawie brakuje miejsc w okolicach centrum na rozwój nowych inwestycji, co jest szczególnym znakiem nasilenia prac budowlanych w naszym kraju. Polska jest jednym wielkim placem budowy i korzystajmy z tego!