maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Planujesz remont Zamów nasze szambo z wykopem i montażem Szamba betonowe KOPART Zapraszamy

Architektura minojska i mykeńska – kultura mykeńska i minojska

Zanim w klasycznej Grecji rozwinęła się jej architektura, na wyspach Morza Śródziemnego rozwinęły się dwie wcześniejsze – minojska i mykeńska. Minojczycy byli pierwszym ludem, który stworzył nie tylko pierwszą wielką potęgę na okalającym wyspę Morzu, ale również zbudował pierwsze znane nam budowle architektoniczne. Poziom budownictwa i architektury nie był jednak wysoki, dużo większe znaczenie miały wyroby rzemieślnicze tej kultury. Jednak do czasów obecnych zachowały się pałace w trzech ośrodkach miejskich Knossos, Fajstos i Malia. Przypominają one jednak bardziej chaotyczne, pełne labiryntów budynki, które są wypełnione licznymi małymi komnatami i niekończącymi się korytarzami. W architekturze tej brakuje jakiegoś zamysłu, czy logiki, co często argumentowane jest faktem, że budowle wciąż były przebudowywane.

kultura mykeńska i minojska

Pozostałości wskazują, że budynki miały zazwyczaj około dwa, bądź trzy piętra wysokości, ściany posiadały drewniany szkielet pokryty cegłą i malowane były barwnymi malowidłami i ozdabiane płytkami. Budynki nie miały struktury obronnej, były przykładem architektury przede wszystkim mieszkalnej. Kultura mykeńska zaś, postawiła na zdecydowanie bardziej militarny charakter. Budowniczowie tej cywilizacji stawiali na wysokie, dobrze ufortyfikowane budynki z kamienia.Taka była kultura mykeńska.

cywilizacja minojska i mykeńska

Same miasto Mykeny, uznawane jest za niedostępną cytadelę, która w ówczesnych czasach doskonale spełniała swoją funkcję. Przykładem jest Lwia Brama, jeden z największych artefaktów kultury mykeńskiej. Solidna i bardzo masywna, o grubości ponad 2,40 metra, miała wysokość prawie 5 metrów. Brama ta stanowiła początek pięknej drogi, jaka wiodła od Myken aż do miejscowości Tyryns. Pałac w Mykenach również architektonicznie wyróżniał się od budowli kultury minojskiej. Budowla nie byłą kręta i chaotyczna, lecz przemyślana, obronna i w razie potrzeby, stanowiła doskonałe schronienie dla wszystkich mieszkańców osady. Współczesne badania wykazały, że pałac posiadał nawet architektonicznie zaprojektowaną łazienkę. kultura minojska i mykeńska niewątpliwie była bardzo ciekawa. Warto jest dowiedzieć, się o niej jak najwięcej.

Dodaj komentarz