kwiecień 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Kredyt mieszkaniowy na budowę domu

O kredytach mieszkaniowych napisano już bardzo wiele i poruszano ten problem z wielu różnych perspektyw. Dla jednych osób będzie się on wydawał złem koniecznym, bez którego budowa własnego domu byłaby kompletnie niemożliwe, dla innych będzie jedną z najlepszych opcji, aby w ogóle mieć własne mieszkanie i swój prywatny kąt do spania. Prawda jak zawsze jest gdzieś pośrodku, bo choć nie można odmówić kredytom pozytywnej roli na rynku budowlanym, to z drugiej strony oznaczają one zawsze jakieś większe zobowiązanie finansowe.
Zazwyczaj kredyt mieszkaniowy bierze się od banku w chwili, gdy planuje się albo bezpośrednio budowę domu od podstaw, według własnego projektu lub gdy chce się kupić już gotową i wybudowaną nieruchomość na rynku pierwotnym albo wtórnym. Jednak myli się ten, kto uważa, że wystarczy iść do banku, podpisać kilka dokumentów i cieszyć się wpływem na konto kilkuset tysięcy złotych.

kredyt na zakup działki i budowę domu 2014

Formalności związane z kredytami mieszkaniowymi i hipotecznymi wyglądają bowiem nieco inaczej niż w przypadku innych kredytów. Tutaj przede wszystkim pieniądze wędrują albo od razu na konto developera (sprzedającego), albo na konta firm wykonujących projekt budowy mieszkania. Ma związek z faktem, że zakup nieruchomości to droga inwestycja, gdzie w grę wchodzą zbyt duże pieniądze, aby banki mogły nimi tak swobodnie rozporządzać i przekazywać je na kontro kredytobiorcy. Z drugiej strony takie rozwiązanie jest korzystne, ponieważ bank może z góry monitorować, na co wydawane są pieniądze i bezpośrednio dopłacać je wykonawcy za każdym kolejnym etapie budowy.

kredyt na budowę domu 2015

Dzięki temu nie powstają żadne opóźnienia, a nieruchomość buduje się zgodnie z wcześniej określonym i zatwierdzonym planem. Nieco inaczej wygląda sytuacja, gdy kredyt hipoteczny zaciągany jest np. przez firmę na rzecz zakupu przez nią jakiejś większej nieruchomości użytkowej, przykładowo pod stworzenie tam nowego sklepu lub firmowej filii. Wtedy banki przelewają najczęściej pieniądze na konto firmy (kredytobiorcy), żądając jednak szczegółowego sprawozdania z każdego etapu prowadzonej pracy budowlanej.

kredyt mieszkaniowy 2013

Przyczyną tego sukcesu był niski koszt tego rodzaju zobowiązania, o wiele niższy niż w przypadku kredytu w naszej polskiej walucie. Zachęceni niskim kosztem kredytobiorcy nastawiali się bardzo pozytywnie na obcą walutę, lecz pierwsze zawirowania na rynku finansowym sprawiły, że niestety, ale można było poczuć wady tej formy pożyczki. Jeżeli wzrośnie cena franka, automatycznie wzrasta również wysokość miesięcznego zobowiązania z tytułu zaciągniętego kredytu.

Dlatego też rząd wprowadził wiele restrykcji związanych z możliwością zaciągania kredytów w walutach obcych, są one dostępne, dla osó które spełnią bardzo dużo warunków, między innymi posiadają wysoki kapitał własny. Kredyt mieszkaniowy jest to głównie kredyt hipoteczny. Oznacza to, że do czasu spłacenia kredytu nie tylko my jesteśmy jedynymi właścicielami naszego domu, należy on również do banku. Jeżeli spłacimy nasze zobowiązanie, całość praw własności przechodzi na nas. Kredyt mieszkaniowy jest dogodnym sposobem na realizację planów dotyczących naszych własnych czterech ścian.

3 Responses to Kredyt mieszkaniowy na budowę domu

Dodaj komentarz