maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czym zajmuje się deweloper.

building-1431368-mDeweloper to człowiek, który zajmuje się czynnościami deweloperskimi. Czynności deweloperskie prowadzą do wybudowania i sprzedaży mieszkania. Jest to branża prowadząca do przekształcania mieszkań. Przekształcenie nieruchomości polega na zbudowaniu jej lub odpowiednim przekształceniu a następnie sprzedaży. Deweloperem może zostać każdy. Nie ma tu jakichś specjalnych wymagań oprócz prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Wymagania pojawiają się dopiero, kiedy kupującym jest osoba fizyczna.

 

Za deweloperów uznaje się również przedsiębiorców, którzy wznoszą np. obiekty handlowe i ich pomieszczenia przeznaczają pod wynajem. Tym mianem można nazwać również ludzi przekształcających działki np. odrolnione. Najbardziej jednak deweloper kojarzy się z budownictwem mieszkaniowym. Zdarza się, że deweloperem nazywamy spółdzielnię mieszkaniową. Jest to błędne. Choć spółdzielnie budują mieszkanie do ludzi robią to dla swoich konkretnych członków spółdzielni, którzy swoimi udziałami maja wpływ na nią.

Comments are closed.