czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Decyzja o własnym domu.

house-in-cloudy-day-1311018-mDecyzja o tym, że chcemy zamieszkać we własnym domu jest zazwyczaj podejmowana po długich przemyśleniach i dogłębnych analizach tego czy nas stać i czy podołamy z całym ogromem zobowiązań, które powstają przy okazji budowy własnego domu. I ciężko, żeby mogło być inaczej, każdy kto miałby choćby szczątkowe kontakty z branżą budowlaną wie, jak wiele energii i pracy polega już samo to żeby zdobyć niezbędne dokumenty do tego by móc w ogóle rozpocząć budowę.

 

Szereg pokoi, które trzeba odwiedzić by uzyskać niezbędne pozwolenia oraz konieczne plany i inne tego typu dokumenty jest już przerażająca sama w sobie. Dodatkowo kiedy nas budynek będzie już ukończony niezbędne są konieczne odbiory przez odpowiednie służby. Dlatego, każdy, kto podejmuje się tego wielkiego dzieła jakim jest budowa domu we własnym zakresie musi być przekonany na sto procent, że jest w stanie zakończyć to rozpoczął. Własny dom, o tym trzeba pamiętać, to nie tylko inwestycja czysto finansowa ale również miejsce w którym chcemy bezpiecznie spędzić wiele lat.

Comments are closed.