maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Ekologicznie nie znaczy brzydko i bez sensu

Wielu z nas słysząc o budownictwie ekologicznym krzywi się z niesmakiem. To, co nam się kojarzy z ekologią wydaje się być szare i bez gustu. Tak było jeszcze kilka lat temu. Teraz coraz częściej zastosowania ekologiczne w budownictwie nie tylko chronią środowisko czy zapewniają nam z czasem oszczędności, ale przede wszystkim zastosowaniem i wyglądem potrafią przebić nie jedne standardowe materiały czy meble. Świetnym przykładem jest wodne ogrzewanie podłogowe. Choć brzmi groźnie to nic innego jak zadbanie o ciepły dom. Ponadto jest w stu procentach ekologiczne i co najważniejsze nie widoczne.

 

Całość instalacji mieści się pod naszą podłogą, więc niema na ścianach szpecących i ogromnych grzejników. Dodatkowym atutem jest koszt ogrzewania. Instalacja jest nieco droższa niż standardowe ogrzewanie centralne jednak ogrzewanie podłogowe wodne jest dużo tańsze niż tradycyjne i co ważne wymaga mniej pracy. Świetnie się sprawdza, gdy często wyjeżdżamy, gdyż zostawione dzieci czy żona w domu nie będą musiały się zmagać z tradycyjnym „dokładaniem do pieca” gdyż wszystko możemy spokojnie ustawić wcześniej.

Comments are closed.