Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Jak znaleźć mieszkanie pod wynajem?

image Każdy rozpoczynający się na nowo rok akademicki to okres, w którym na rynku wynajmowanych mieszkań robi się gorąco. Dzieje się tak dlatego, ze napływający do większych ośrodków akademickich studenci poszukują nieruchomości, które mogliby wynająć – najlepiej tanio. Jak zatem znaleźć takie lokum? Najszybciej oczywiście – w internecie, gdzie prywatni właściciele nieruchomości ogłaszają się w celu wynajęcia całych mieszkań lub pokoi.

Innym sposobem dotarcia do nieruchomości na wynajem jest skorzystanie z usług agencji pośredniczących w obrocie nieruchomościami – trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że za takie usługi należy zapłacić i to zazwyczaj niemało (często jednokrotność miesięcznego kosztu takiego najmu).

Firma budowlana wznosi przepiękne budynki. Zapewniona jest nowoczesna architektura wnętrz oraz wyposażenie wysokiej klasy. Jeśli bojler to tylko nowoczesny. Usługi budowlane powinny być wykonane starannie, bez usterek. W przydomowym ogrodzie przyda się basen ogrodowy. Dzieciaki uwielbiają pluskać się w nim w lecie.

Do starszych metod poszukiwania lokali do wynajęcia są tablice ogłoszeń, prasa i radio – w dzisiejszych czasach są to jednak mało skuteczne techniki i niewiele osób z nich korzysta – najlepiej jednak przeszukiwać portale z ogłoszeniami dostępne w internecie – ta metoda jest najbardziej skuteczna i najszybsza.

Comments are closed.