czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

podnajem nieruchomości sposobem na biznes

Częstym problemem osób posiadających mieszkania jest ich wynajem. Wbrew pozorom dodatkowa własność nie zawsze niesie ze sobą same pozytywy. Znalezienie odpowiednich lokatorów jest często dla osób spoza branży nieruchomości nie lada problemem. A niestety również często się zdarza, że prawdziwe problemy zaczynają się dopiero po znalezieniu lokatorów. Historie o najemcach nie płacących czynszu i dewastujących wynajmowany lokal nie należą do rzadkości.

 

Pojawia się więc na rynku nowa potrzeba, którą mogą zaspokoić firmy prowadzące inwestycje w nieruchomości. Mogą one przejąć cały ciężar wynajmu mieszkania od właściciela wynajmując jego mieszkanie. Jest to coraz powszechniej stosowany proceder. Właściciel wynajmuje firmie prowadzącej podnajem swoje mieszkanie, podpisuje z nią specjalną umowę, po czym firma ta sama na własną rękę szuka najemców do wynajętego lokalu. Następnie wynajmuje im lokal za wyższą cenę. Jednocześnie właściciel nie musi się już martwić sprawą wynajmu swojego mieszkania.

Comments are closed.