maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Przewagi kupna mieszkania nad jego wynajmowaniem

untitled-1284773-m

Zamierzasz w najbliższym czasie dokonać zakupu mieszkania, zakup i remonty mieszkań przy wspomożeniu się kredytem hipotecznym są popularne. A może chodzi Ci nadal po głowie alternatywa wynajmowania lokum? Musisz więc wiedzieć, że tylko w pierwszym przypadku zyskujesz dobro trwałe, które w przyszłości będzie mogło przynieść Ci wysoki zysk. Kiedy podejmiesz decyzję o wynajmie, przyjdzie Ci spłacać mieszkanie najemcy, a Ty w przyszłości nie będziesz miał nic własnego. Nie zyskasz ponadto możliwości przekazania lokum swoim dzieciom, a przecież dach nad głową mógłby znacząco ułatwić im start w dorosłe życie.

 

Pamiętaj jednak koniecznie o tym, że własne mieszkanie ma sens tylko wówczas, kiedy dysponujesz stosunkowo wysoką wkładu własnego. Najlepiej jeśli będzie on liczył co najmniej 50% całkowitych kosztów inwestycji. W przypadku, gdy masz znacznie mniejsze pieniądze od takie właśnie kwoty, wtedy powinieneś raczej rozważyć tymczasowy wynajem, a w tym czasie starać się o wypracowanie solidnych nadwyżek finansowych. Nie warto bowiem zbytnio ryzykować i zadłużać się na całe życie.

Comments are closed.