czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Wynajem mieszkania pozwoli Ci zyskać niezależność!

modern-building-1173740-mWe wielu bardzo rozwiniętych krajach zachodnich, takich jak chociażby Niemcy, wynajem mieszkania jest bardzo popularną alternatywą dla dokonywanie kupna lokum na własność. U nas jednak w dalszym ciągu dominuje mylne przekonanie i nie do końca zrozumiałe, że przecież każdy bez względu na swoją sytuację, powinien koniecznie posiadać własne M. Okazuje się jednak, że takie wyjście może być opłacalne pod wieloma względami, które wiążą się w głównej mierze z szansą na uzyskanie sporej niezależności.

 

Odkładając w czasie decyzję o zakupie mieszkania, możemy bowiem zaoszczędzone w tym czasie pieniądze, poddawać pod długoterminowej inwestycje. Ktoś powie, że również atrakcyjną inwestycję jest przecież zakup mieszkania na własność, jednak tylko dla tych osób, które na nie stać. Nie powinno się bowiem inwestować za pieniądze całkowicie zaciągnięte z banku, co ma przecież wielokrotnie miejsce w przypadku kredytu hipotecznego. Wynajem mieszkania daje również o tyle niezależność, że w każdej chwili możemy zrezygnować z umowy najemnej i przeprowadzić się w inne miejsce.

Comments are closed.