luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Zakup własnego mieszkania

triangular-corner-house-1381686-mWłasny dom to pragnienie, które nie jest obce bardzo wielu nie tylko młodym ludziom. Dobrze położony, przestronny dający poczucie bezpieczeństwa ale też i autonomiczności wobec sąsiadów dom jest marzeniem, o którym wiele osób zwyczajnie zapomina, kiedy staje przed ogromem wyzwań jakie stoją na przeszkodzie do posiadania własnej nieruchomości. Kiedy jednak mamy na tyle samozaparcia oraz czasu i uparcia warto jest poświęcić go na poszukiwanie najlepszego rozwiązania w sytuacji w której własny dom wydaje się być oddalającym się niespełnionym marzeniem.

 

Swego rodzaju alternatywą jest zakup mieszkania. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli ktoś chce własnego domu nigdy nie zadowoli się mieszkaniem. Powodu takie stanu rzeczy jest wiele, a jednym z nich jest najpewniej już sam fakt tego, że mieszkania co do zasady są zwyczajnie mniejsze a dodatkowo są obarczone ryzykiem tego, że trafimy na sąsiada, który niekoniecznie musi być naszym najlepszym przyjacielem, a często może zostać zwyczajnie wrogiem.

Comments are closed.