maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Budowa z developerem – czy warto?

Wybudowanie domu to bardzo poważne przedsięwzięcie. Jednocześnie taka inwestycja daje dużą swobodę wyboru lokalizacji oraz projektu budynku, dzięki czemu można w dużym stopniu zrealizować swoją własną wizję wymarzonego domu. Na pewno jednak konieczność załatwienia wszystkich formalności, a następnie nadzorowania prac budowlanych może okazać się sporym wyzwaniem dla bardzo wielu osób.

 

W takiej sytuacji część inwestorów decyduje się na powierzenie tego typu zadań developerowi, czyli firmie, które wykona taką budowę dla klienta. Oczywiście takie rozwiązanie oznacza sporą oszczędność czasu, trzeba się jednak liczyć z tym, że usługi takiej firmy będą kosztować. Po drugie warto wybrać dobrego developera, który wykona swoją pracę w rzetelny, kompetentny sposób. Niestety nie wszystkie przedsiębiorstwa, które działają w tej branży są tak samo uczciwe, a niektóre firmy szukają oszczędności kosztem jakości wykonywanych prac. Dlatego warto również nadzorować to jak developer wywiązuje się z powierzonych mu zadań.

Comments are closed.