maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Co jest nieruchomością rolną?

image Kodeks cywilny oznacza dokładną definicję nieruchomości rolnej, czyli gruntu rolnego. Gruntami rolnymi nazywa się te nieruchomości, które są albo mogą być wykorzystywane w rolnictwie – zarówno w działalności rolniczej, zwierzęcej jak i sadowniczej, ogrodniczej, pszczelarskiej czy rybnej. Do tego typu nieruchomości zalicza się grunty orne, sady, łąki, pastwiska oraz grunty przeznaczone pod zabudowę.

Do tego typu nieruchomości nie zalicza się natomiast nieużytków, lasów i gruntów leśnych oraz działek deputatowych czy przyzagrodowych lub działek w ogródkach działkowych (ale mogą one wszystkie lub każda z osobna wejść w skład gospodarstwa rolnego).

Nie każda osoba musi budować dom samodzielnie. Dobry inwestor zastępczy pomoże jej w wykończeniu własnego domu. Nieruchomości dolny śląsk oferują wiele mieszkań oraz domów. W łazienkach sprawdzają się wanny, chociaż zwolenników kabin prysznicowych nie brakuje. Profesjonalny montaż okien należy zamówić w firmie dobrej jakości. Jest to usługa na wiele lat, a nie na krótki czas.

Poszczególne kategorie zaliczane do gruntów rolnych mają swoje oznaczenia jako użytki rolne, takie jak: R (grunty orne), S (sady), Ł (łąki trwałe), Ps (pastwiska trwałe), B (grunty orne zabudowane), Wsr (grunty orne wraz ze stawami) oraz W (rowy). Zasadniczo grunty rolne umiejscowione są poza obszarami miast i mają ustaloną powierzchnię minimalną.

Comments are closed.