Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Co jest nieruchomością rolną?

image Kodeks cywilny oznacza dokładną definicję nieruchomości rolnej, czyli gruntu rolnego. Gruntami rolnymi nazywa się te nieruchomości, które są albo mogą być wykorzystywane w rolnictwie – zarówno w działalności rolniczej, zwierzęcej jak i sadowniczej, ogrodniczej, pszczelarskiej czy rybnej. Do tego typu nieruchomości zalicza się grunty orne, sady, łąki, pastwiska oraz grunty przeznaczone pod zabudowę.

Do tego typu nieruchomości nie zalicza się natomiast nieużytków, lasów i gruntów leśnych oraz działek deputatowych czy przyzagrodowych lub działek w ogródkach działkowych (ale mogą one wszystkie lub każda z osobna wejść w skład gospodarstwa rolnego).

Nie każda osoba musi budować dom samodzielnie. Dobry inwestor zastępczy pomoże jej w wykończeniu własnego domu. Nieruchomości dolny śląsk oferują wiele mieszkań oraz domów. W łazienkach sprawdzają się wanny, chociaż zwolenników kabin prysznicowych nie brakuje. Profesjonalny montaż okien należy zamówić w firmie dobrej jakości. Jest to usługa na wiele lat, a nie na krótki czas.

Poszczególne kategorie zaliczane do gruntów rolnych mają swoje oznaczenia jako użytki rolne, takie jak: R (grunty orne), S (sady), Ł (łąki trwałe), Ps (pastwiska trwałe), B (grunty orne zabudowane), Wsr (grunty orne wraz ze stawami) oraz W (rowy). Zasadniczo grunty rolne umiejscowione są poza obszarami miast i mają ustaloną powierzchnię minimalną.

Comments are closed.