maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Co to jest wartość rynkowa nieruchomości?

image Posiadając w swoim majątku lokal dobrze jest znać jego wartość, aby być świadomym tego, za jaką cenę możemy ją sprzedać lub w jakiej wysokości możemy uzyskać kredyt hipoteczny pod jej zastaw. Należy zatem odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest wartość rynkowa nieruchomości. Uznaje się, że jest to szacunkowa kwota, którą właściciel danej nieruchomości mógłby uzyskać w przypadku, gdyby chciał ją sprzedać w danej chwili.

Należy pamiętać, że ta wartość jest jedynie określona w sposób szacunkowy i jest ważna na określony dzień, w którym została dokonana – nie jest więc rzeczą stałą i wpływa na nią wiele czynników rynkowych. Wpływają na nią przepisy zarówno prawa podatkowego jak i finansowego.

Modne są domki z drewna, zwolenników mają nowe mieszkania kraków, mieszkania warszawa. Kraków i Warszawa to duże i nowoczesne miasta. W nich pracy nie brakuje, życie towarzyskie kwitnie znakomicie. Usługi koparką świadczą nowoczesne firmy budowlane wznoszące bloki oraz domy. W przydomowych ogrodach znakomicie sprawdzają się lampy ogrodowe.

Przy określaniu wartości nieruchomości ważne są jeszcze dwa aspekty: strony transakcji muszą być od siebie całkowicie niezależne i musiał upłynąć odpowiedni czas ekspozycji lokalu. Uważam, że każdy posiadacz powinien znać, przynajmniej przybliżoną, wartość posiadanego przez siebie majątku – dla własnej świadomości.

Comments are closed.