maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy warto zainwestować w nieruchomości?

Myśląc o długoterminowych inwestycjach, mamy zazwyczaj na myśli właśnie nieruchomości. W związku z ostatnimi zawirowaniami na rynkach papierów wartościowych, tego rodzaju inwestycja może być jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań. Przede wszystkim mieszkania od długiego czasu nieustannie drożeją i nic nie zdaje się wskazywać na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Ponadto kupno mieszkania daje nam dodatkową możliwość, aby po wielu latach przekazać je w ręce naszego potomstwa.

 

Takiej szansy jesteśmy zupełnie pozbawieni, kiedy podejmujemy decyzję o tym, że chcemy wynajmować mieszkanie. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie warto pakować się w tego typu inwestycję wtedy, gdy nie dysponujemy odpowiednio dużą kwotę wkładu własnego. W takiej bowiem sytuacji utracimy niezależność na wiele lat, a w sytuacji niespodziewanej utraty pracy, możemy stanąć przed koniecznością oddania nieruchomości w ręce banku, który udzielała nam kredytu hipotecznego. Miejmy tę kwestię zatem koniecznie na uwadze.

Comments are closed.