maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Dobra działka pod budowę

Dobra działka budowlana to doskonała inwestycja. Na pewno warto poświęcić sporo czasu na poszukiwanie takiej nieruchomości. Na co zwracać uwagę? Bez wątpienia dla zdecydowanej większości przeciętnych inwestorów najważniejszym czynnikiem jest cena. To ona niestety bardzo ogranicza możliwości zakupu wymarzonej działki. Kolejna bardzo ważna kwestia, która będzie miała decydujące znaczenie to wielkość oraz kształt takiej działki.

 

Warto pamiętać, że te czynniki będą miały między innymi dosyć duże znaczenie przy wyborze projektu domu. Jednocześnie podejmując tego typu decyzję warto jest także brać pod uwagę różne szczegóły techniczne. To wymaga jednak często pewnej wiedzy dotyczącej tego typu kwestii. Istotne jest także to jak wcześniej była wykorzystywana działka, czy na przykład znajdowały się już na niej jakieś budynki. To wszytko będzie miało wpływ na przebieg budowy i może ją ułatwić lub utrudnić, na przykład sporym problemem mogą być pozostałości starych konstrukcji głównie w postaci fundamentów.

Comments are closed.