luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie.

empty-room-1444216-mChcąc wynająć mieszkanie bez względu na to czy wynajmujemy od krewnego czy obcego nam człowieka powinniśmy podpisać umowę wynajmu mieszkania. Umowy najmu mogą być w formie ustnej lub pisemnej przy czy korzystniejsza dla nas będzie forma pisemna, ponieważ mamy wszystko czarno na białym i nie narosną niepotrzebne nieporozumienia i konflikty. W umowie należy dokładnie opisać przedmiot umowy a także spisać listę wyposażenia mieszkania i jego stan techniczny.

 

Istotnym zapiskiem w umowie jest kwota comiesięcznego czynszu, czas, na jaki została zawarta oraz kto ewentualnie ponosi koszty spowodowane przez powstałe szkody. Jeżeli kaucja za mieszkanie jest wymagana powinna ona być również wpisana do umowy. Ważne by najemca stosował się do zasad i warunków umowy, wówczas wszelkie komplikacje znikają, a wynajęcie mieszkania to czysta przyjemność zarówno dla właściciela jak i wynajmującego. Zakazane jest powynajmowanie lokalu bez uzgodnienia tego z właścicielem oraz bez jego jednoznacznej zgody na to.

Comments are closed.