luty 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  26272829  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak dobrze sprzedać mieszkanie?

Każdy właściciel chce korzystnie sprzedać mieszkanie, jednak nie jest to takie proste. Jest to poważna inwestycja, dlatego potencjalni klienci są często bardzo wybredni i próbują się targować. Na szczęście można postarać się o to, żeby nieruchomość zrobiła dobre wrażenie. W tym celu wystarczy na przykład zatroszczyć się oto, żeby prezentowała się jak najlepiej.

 

Chociaż takie kwestie mogą wydawać się oczywiste, często sprzedający zapominają o bardzo prostych sprawach jak na przykład dokładne posprzątanie mieszkania, usunięcie różnych mało estetycznych elementów, jak na przykład stare meble, czy wykonanie podstawowych napraw. Zabałaganione mieszkanie z cieknącym kranem i brudnymi ścianami na pewno nie przyciągnie zbyt wielu zainteresowanych zakupem. Tymczasem wystarczą niewielkie nakłady pracy i trochę pieniędzy, żeby znacznie poprawić wygląd takiej nieruchomości, a co za tym idzie zrobić lepsze wrażenie na potencjalnych kupcach, których łatwiej będzie przekonać do tego, żeby zapłacili oczekiwaną sumę.

Comments are closed.