maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak wynająć dobre mieszkanie?

Nie da się ukryć, że wynajęcie atrakcyjnego mieszkania w dobrej cenie to na pewno spore wyzwanie, zwłaszcza w dużym mieście, gdzie zainteresowanie tego typu usługami jest dosyć duże. Jak znaleźć fajny lokal? Na pewno trzeba trochę cierpliwości, ponieważ często należy zapoznać się z kilkoma różnymi ofertami. Niestety wiele mieszkań przeznaczonych na wynajem jest dosyć zaniedbana i prezentują one dosyć niski standard. Jednocześnie właściciele mają dosyć duże wymagania oraz żądają raczej wygórowanego czynszu.

 

W przypadku poszukiwań mieszkania w dużym mieście, trzeba się także liczyć z tym, że może być to bardzo trudne na przełomie września i października, kiedy wielu studentów szuka jakiegoś lokum. W tym czasie znalezienie fajnego mieszkania może być naprawdę dużym wyzwaniem. Dlatego na tego typu poszukiwania zdecydowanie najlepiej wybrać się przed końcem wakacji. W tym okresie również można liczyć na nieco bardziej przystępne ceny wynajmu oraz na większy wybór, ponieważ część mieszkań się zwalnia.

Comments are closed.