czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

miszkanie ze spadku

Dostałeś mieszkanie w spadku i zastanawiasz się co z nim zrobić? Problemu nie ma gdy wiesz, że będziesz w danym lokalu zamieszkiwać. Lecz gdy na przykład mieszkasz i pracujesz w innym mieście utrzymanie dodatkowego lokum może nastręczać pewnych trudności. Możesz swoje mieszkanie sprzedać. Lecz jeśli otrzymałeś je w spadku i sprzedasz je przed określonym czasem będziesz musiał zapłacić od tej operacji wysoki podatek. Opłaca się więc zaczekać. Jeśli jesteś osobą planującą inwestycje w nieruchomości możesz podjąć się samodzielnego wynajmu mieszkania.

 

Jeżeli nie istnieje jeszcze opcja wynajęcia mieszkania firmie zajmującej się podnajmem nieruchomości. Taka firma wynajmie od ciebie twoje mieszkanie i będzie ci z tego tytułu wypłacać co miesiąc pewną kwotę, w zależności od podpisanej umowy. Jednocześnie firma sama zajmie się remontem mieszkania gdy będzie to konieczne, a następnie wynajmie twoje mieszkanie lokatorom, z którymi podpisze umowę o najem. Weźmie na siebie jednocześnie wszystkie problemy związane z wynajmem.

Comments are closed.