czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Oszczędna budowa domu jednorodzinnego

Budowa każdego domu, nawet jeśli jest to mały dom jednorodzinny, wymaga posiadania bardzo dużego kapitału. Oczywiście przygotowując się do zrealizowania takiej inwestycji trzeba przede wszystkim mierzyć siły na zamiary, czyli dokładnie określić dostępny budżet i tym kierować się przy podejmowaniu kolejnych decyzji. Najlepszym sposobem na oszczędną budowę jest wybór odpowiedniego projektu. Najtańszy będzie zawsze nieduży dom, najlepiej z jedną kondygnacją, bez piętra oraz piwnicy.

 

Taki budynek wymaga mniejszej ilości prac i wykorzystania stosunkowo niedużej ilości materiałów budowlanych, a także takich elementów architektonicznych jak na przykład schody. Na pewno nieduży, parterowy domek nie spełni wymagań wielu inwestorów, którzy potrzebują więcej przestrzeni, jednak zawsze warto pamiętać o tym, żeby wybierać projekty, które gwarantują dobre zagospodarowanie całej dostępnej przestrzeni. Na pewno nie warto oszczędzać na jakości prac oraz stosowanych materiałów, ponieważ będzie to miało bardzo niekorzystny wpływ na realizację całej inwestycji.

Comments are closed.