Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

W jakie nieruchomości warto inwestować?

Rynek nieruchomości to od kilku lat najbardziej pojemna pod względem inwestycyjnym branża. Dzieje się tak z powodu jej ogromnej rozległości, ponieważ pod pojęciem nieruchomości rozumie się nie tylko budynki mieszkalne i firmowe, ale również różnego rodzaju nieruchomości gruntowe: działki budowlane, rolne, pola, łąki czy lasy. Nic więc dziwnego, że to właśnie w ten rynek inwestuje się ogromne pieniądze, ponieważ ma się gwarancję całkowitego zwrotu takiej inwestycji, a w perspektywie również całkiem niemałe zarobki. Zwłaszcza gdy zainwestuje się w nieruchomości, które można potem sprzedać z wielokrotnym zyskiem.
W cenie szczególnie są zaś budynki mieszczące się w centrach wielkich miast lub na peryferiach małych miasteczek – a więc nieruchomości skrajnie od siebie różne, co daje inwestorom ogromne pole do popisu. Nie ma bowiem jednego, z góry ustalonego schematu, który pozwoli nam inwestować w nieruchomości według standardowego planu i zawsze na tym zarabiać. Aby czerpać finansowe zyski, trzeba najpierw poznać dokładnie branżę, jaką jest budownictwo, zorientować się w tym, jak trzyma się rynek nieruchomości w naszym regionie i dopiero wtedy opracować plan działania. Chodzi tu głównie o to, aby na początek nie inwestować w zakup budynków czy gruntów, z których zyski spodziewane są dopiero za kilkadziesiąt lat. Swoją pierwszą inwestycję w nieruchomość warto zacząć na przykład od zakupu lub budowy mieszkania z jego przeznaczeniem na wynajem. Dzięki temu mieszkanie będzie zadbane (co sprzyja jego późniejszej odsprzedaży), a my będziemy mieć stałe zyski z czynszu, jaki nam będą płacić najemcy. Inwestując w budownictwo można również skorzystać z ofert licznych firm budowlanych i developerskich, które oferują swoim wszystkim inwestorom znaczne i korzystne zniżki na zakup już gotowych mieszkań. Wystarczy wpłacić pieniądze na specjalny fundusz, z którego czerpane są pieniądze na budowę, aby w przyszłości kupić gotowy lokal po niższej cenie niż klient, który w niego wcześniej nie zainwestował.

Comments are closed.