maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Ceny nieruchomości w Polsce

modern-housing-830358-mKażdy, kto planuje wynajęcie bądź zakup własnego lokum, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie nie jest to zadanie takie proste jakby się mogło wydawać. Związane jest to bowiem z bardzo wysokimi wydatkami i nie każdy może pozwolić sobie na taki luksus. Młode osoby, które planują ślub bądź po prostu chcą się usamodzielnić, z pewnością pragną tego, aby mogły zamieszkać z dala od rodziców i zacząć własne życie. Często jednak zakup mieszkania jest sprawą dosyć kłopotliwą, przede wszystkim jeśli ktoś nie posiada stałej umowy o pracę bądź też jego dochody są zbyt niskie.

 

Okazuje się, że zdecydowanie łatwiej uzyskać kredyt osobom, które są w związku małżeńskim i oboje posiadają stałe dochody. Banki pozytywniej rozpatrują wnioski osób posiadających umowę o pracę na czas nieokreślony, ponieważ wtedy są one bardziej wiarygodne dla banku. Chociaż mieszkanie bardzo często wiąże się z zaciągnięciem kredytu na długie lata, ludzie zdają sobie sprawę z tego, że jest to dla nich jedyne rozwiązanie, jeśli nie chcą tracić środków wciąć na płacenie za wynajem.

Dodaj komentarz