czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości?

Każdy z nas wie, że pieniądze łatwo jest wydawać, ale trudniej znaleźć źródło, z którego będą do nas napływać. Kiedy już znajdziemy to źródło, pojawia się pytanie gdzie przechować to, co uda nam się odłożyć? Banki powoli stają się niepewne, nie raz i nie dwa zdarzyło nam się usłyszeć o tym jak to wielki bank zbankrutował, a ciężko zarobione pieniądze zwykłych ludzi przepadły.

 

Nawet jeśli nie boisz się takich rzeczy, bo przecież twój bank to pewnik jakich mało, to pieniądze „położone” na lokacie tylko sobie na niej „leżą”. Człowiek przedsiębiorczy nie odkłada pieniędzy na przysłowiową „kupkę”, ale inwestuje. Pojawia się pytanie w co inwestować? A dlaczego nie w nieruchomości? Im więcej ludzi, tym więcej potrzeba miejsc, w których mogliby oni mieszkać. I tak jak ludzi nigdy nie przestanie przybywać, tak popyt na mieszkania nigdy się nie zmniejszy. Przedsiębiorczość w tym przypadku to znalezienie ładnego, taniego mieszkanka, odświeżenie go i sprzedaż z zyskiem dla siebie. Proste? Proste. Takie rozwiązania mnożą twoje pieniądze i masz pewność, że źródełko się nie zamknie.

Comments are closed.