maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Galerie handlowe

Budownictwo dużych powierzchni z przeznaczeniem na galerie handlowe stało się w Polsce niezwykle popularne. Niestety tak jak kilkadziesiąt lat temu, modne było stawianie bloków z wielkiej płyty, tak galerie  często są po prostu wielką halą. Zbudowane małym kosztem, kształt mało ciekawy, dopiero w środku wykończenie jest bardziej nowoczesne. Niestety mało jest jeszcze w naszym kraju galerii, które architektonicznie robią na nas wrażenie. W większych miastach typu Poznań, Wrocław, Warszawa, jak najbardziej. Takie galerie to ogromne inwestycje. Jednak w mniejszych miastach galerie, to po prostu brzydkie hale. Z uwagi na tak prosty styl budownictwa i najtańsze technologie  często budowle te nie spełniają warunków bezpieczeństwa. Budowane sa z tanich materiałów, dzięki czemu wytrzymałość ich jest mniejsza  w porównaniu z budynkami postawionymi wg najnowocześniejszych technologii.

Na przestrzeni kilku lat  niestety doszło już do kilkunastu wypadków, a raczej katastrof  budowlanych. A to dach się zapadł pod naporem śniegu, a to konstrukcja ściany nie wytrzymała. Były tez ofiary śmiertelne. Badania specjalistów, śledztwa prokuratury, dały odpowiedź na pytanie o przyczynę. Bardzo często przyczyna leżała po stronie jednak wykonawców. W budownictwie zatem, nie można stosować zamienników budowlanych bez konsultacji z inżynierami budownictwa. Po zatwierdzeniu projektu, nie można już nic zmieniać, bez ich zgody. A tak było w wielu przypadkach. Dla pozornej oszczędności stosowano tańsze – ale przez to, mniej wytrzymałe – materiały. W ostateczności doszło do katastrof. Wszyscy maja nadzieje, że budownictwo będzie w końcu bezpieczne. Nie można oszczędzać , bo skutki tego, mogą być naprawdę tragiczne. Każda katastrofa budowlana niesie za sobą niebezpieczeństwo utraty życia.  Również  na placach każdej  budowy właściciele firm powinni zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Wypadki się zdarzają i niestety zdarzać się będą. Należy zrobić wszystko, aby plac był bezpieczny dla ludzi.

Dodaj komentarz