maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak wybrać biuro architektoniczne

Planowanie każdej budowy należy zacząć od zdobycia odpowiednich planów architektonicznych, na których podstawie dany budynek powstanie. Budowanie w ciemno, bez żadnych planów i opracowanej z góry strategii jest współcześnie nie tyle niebezpieczne co wręcz nielegalne i gdyby zostało odkryte przez nadzór budowlany, groziłaby nam wcale niemała kara grzywny. Niestety wiele osób wciąż buduje bez planów, zwłaszcza gdy chodzi o małe budynki gospodarcze i rolne, uważając, że wykładanie kilkuset złotych na zakup profesjonalnych planów architektonicznych całkowicie mija się z celem. I niestety bardzo duża część takich budowli prędzej czy później okazuje się budowlami z defektami, które są na tyle poważne, że wymagają niekiedy zburzenia całego budynku.
Skoro wiadomo już, że wynajęcie biura architektonicznego, które zaprojektuje plany naszego nowego mieszkania, jest konieczne i wymagane przez zapisy prawa, to co zrobić i czym kierować się przy jego wyborze? Czy wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę i wybrać pierwszego z brzegu architekta, czy też lepiej popytać wśród znajomych, zrobić mały rekonesans, porównać opinie i dopiero wtedy podjąć decyzję? Przede wszystkim należy pamiętać, że budownictwo jest branżą, która wbrew pozorom bardzo ceni sobie dbałość o detale, zwłaszcza te dotyczące planów budowlanych i architektonicznych. Dlatego wybierając biuro i wynajmują architekta do stworzenia planów sprawdźmy najpierw, czy i on w równym stopniu dba o dopracowanie nawet najmniejszych szczegółów. Wiele osób nie zwraca bowiem uwagi ani na doświadczenie wynajmowanego przez siebie architekta, ani na jego umiejętności, kierując się wyłącznie stawką – im niższa, tym według ich opinii lepiej i korzystniej. Tymczasem warto czasem zapłacić nieco więcej, ale mieć jednocześnie pewność, że zaprojektowany dla nas plan domu i nowego mieszkania będzie planem dopracowanym do perfekcji. A powstały na jego podstawie budynek nie tylko posłuży nam przez wiele lat, ale jednocześnie będzie budowlą trwałą, wytrzymałą i całkowicie bezpieczną.

Comments are closed.