Wrzesień 2019
  P W Ś C P S N
  « Sie    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić. Każdy bank ma prawo do ocenienia zdolności kredytowej klientów w sposób indywidualnie, zgodnie z przyjętymi przez siebie zasadami i wytycznymi.

  Często osoby chcące wziąć kredyt hipoteczny decydują się na współpracę z doradcami kredytowymi, którzy współpracują z bankami. Dzięki ich pomocą, nie muszą kłopotać się o skomplikowane procedury bankowe i mają pewność, że wzięty kredyt jest rzeczywiście takim, jakiego sobie życzyli. Wart również zwrócić uwagę na fakt, czemu kredyt ten nazywa się hipotecznym. Odpowiedź jest prosta, gdyż brany jest on pod zastaw hipoteki, która stanowi dla banku swego rodzaju zabezpieczenie. Kredyt hipoteczny, jeżeli jest niespłacany, pozwala bankowi dochodzić uregulowania kredytu nieważne kto, jest właścicielem nieruchomości. Dlatego również kupując dom, zawsze sprawdza się księgi wieczyste, by mieć pewność, że dom nie jest obciążony zastawioną hipoteką. Na koniec warto jeszcze przypomnieć, że wysokość kredytu hipotecznego zależy od wartości domu. Nieruchomość wyceniana jest przez wyspecjalizowane podmioty, które współpracują z bankiem i profesjonalnie zajmują się oszacowaniem wartości danej nieruchomości.

Jak wybrać biuro architektoniczne

Planowanie każdej budowy należy zacząć od zdobycia odpowiednich planów architektonicznych, na których podstawie dany budynek powstanie. Budowanie w ciemno, bez żadnych planów i opracowanej z góry strategii jest współcześnie nie tyle niebezpieczne co wręcz nielegalne i gdyby zostało odkryte przez nadzór budowlany, groziłaby nam wcale niemała kara grzywny. Niestety wiele osób wciąż buduje bez planów, zwłaszcza gdy chodzi o małe budynki gospodarcze i rolne, uważając, że wykładanie kilkuset złotych na zakup profesjonalnych planów architektonicznych całkowicie mija się z celem. I niestety bardzo duża część takich budowli prędzej czy później okazuje się budowlami z defektami, które są na tyle poważne, że wymagają niekiedy zburzenia całego budynku.
Skoro wiadomo już, że wynajęcie biura architektonicznego, które zaprojektuje plany naszego nowego mieszkania, jest konieczne i wymagane przez zapisy prawa, to co zrobić i czym kierować się przy jego wyborze? Czy wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę i wybrać pierwszego z brzegu architekta, czy też lepiej popytać wśród znajomych, zrobić mały rekonesans, porównać opinie i dopiero wtedy podjąć decyzję? Przede wszystkim należy pamiętać, że budownictwo jest branżą, która wbrew pozorom bardzo ceni sobie dbałość o detale, zwłaszcza te dotyczące planów budowlanych i architektonicznych. Dlatego wybierając biuro i wynajmują architekta do stworzenia planów sprawdźmy najpierw, czy i on w równym stopniu dba o dopracowanie nawet najmniejszych szczegółów. Wiele osób nie zwraca bowiem uwagi ani na doświadczenie wynajmowanego przez siebie architekta, ani na jego umiejętności, kierując się wyłącznie stawką – im niższa, tym według ich opinii lepiej i korzystniej. Tymczasem warto czasem zapłacić nieco więcej, ale mieć jednocześnie pewność, że zaprojektowany dla nas plan domu i nowego mieszkania będzie planem dopracowanym do perfekcji. A powstały na jego podstawie budynek nie tylko posłuży nam przez wiele lat, ale jednocześnie będzie budowlą trwałą, wytrzymałą i całkowicie bezpieczną.

Comments are closed.