maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Jak zabezpieczyć się na emeryturę?

W naszym kraju co raz częściej jesteśmy świadkami emigracji naszych rodaków. Powodów tego typu działań jest kilka. Jednym z nich jest chęć polepszenia standardu swojego życia. Innym razem jest to czysta ciekawość obcej kultury, choć to jest powód mniej popularny. W obu przypadkach jednak takie decyzje podejmują zazwyczaj młodsze osoby. Znacznie rzadziej na emigrację decydują się starsi. Jak wiemy, im później, tym ciężej jest nam dostosować się do nowego środowiska i znacznie gorzej znosimy wyczerpujące podróże.

Obecnie można zaobserwować jeszcze jeden, dość ciekawy trend pojawiający się właśnie w grupie emerytów. Kiedyś mówił o tym w swoim programie „Boso przez świat” Wojciech Cejrowski. Pomysł polega na tym, że ludzie na emeryturach decydują się na wynajem swoim mieszkań czy też domów w Polsce, przy czym sami wyjeżdżają za granicę. Wybierają oni państwa w których życie jest tanie i ciekawe np. Portugalia czy Filipiny. Korzystają na tym podwójnie bo, zwiedzają świat i posiadają dwa pasywne źródła dochodu. Jedno ze swojej emerytury a drugie z wynajmy lokum w Polsce. Jest to ciekawy sposób, lecz nie każdy ma odwagę się na niego zdecydować.

Comments are closed.