maj 2024
  P W Ś C P S N
  « sie    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
  Kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości
  Ceny nieruchomości w Polsce wciąż spadają. Rynek jest coraz korzystniejszy, w związku z tym wiele osób kupuje sobie wymarzone dwupokojowe mieszkanie, czy nawet stara się wybudować niewielki dom jednorodzinny. Mimo to, wiele osób wciąż nie ma finansowych możliwości na zakupienie domu ze swojego kapitału, dlatego decyduje się na skorzystanie z opcji, jaką dają kredyty hipoteczne. Są to kredyty bankowe długoterminowe udzielane na zakup lokalu mieszkalnego, czy wybudowanie nieruchomości . W umowie kredytowej, to bank ustala, jakie będą warunki kredytu. Może również kontrolować, jak wykorzystywane są udzielone w kredycie środki. Udzielenie kredytu uzależnione jest przede wszystkim od posiadania zdolności kredytowej przez klienta. Nie znaczy to jednak, że jeżeli klient takową posiada, bank zostaje zobowiązany, by kredytu udzielić.

Mieszkanie dla młodych, czyli dla kogo.

Od początku roku wiele się mówi o ulgach jakie mają przysługiwać młodym osobom, które dopiero wchodzą w dorosłe życie tj. planują zakup własnego mieszkania. Jak zwykle wiąże się z tym mnóstwo kontrowersji.
Ulgi te mają na celu ułatwienia w zaciągnięciu kredytu na zakup nieruchomości przeznaczonej na cele mieszkaniowe. Pomoc rządowa ma się jednak ograniczać wyłącznie do zakupów dokonywanych na rynku pierwotnym, co z pewnością ucieszyło developerów, a zasmuciło prywatne osoby planujące zbycie przysłowiowego mieszkania po dziadkach. Dotacja będzie polegała na opłaceniu połowy odsetek od kredytu hipotecznego, ale po spełnieniu przez młodych dodatkowych warunków dotyczących głownie planowanego metrażu lub posiadanych już nieruchomości. Nie jest zaskoczeniem, że o pomoc nie będą mogli się ubiegać ci, którzy posiadają lub posiadali już kiedyś własne lokum bądź tylko prawo do lokalu. Okolicznością uniemożliwiającą otrzymanie jakiejkolwiek ulgi na zakup mieszkania będzie również posiadanie udziałów we własności domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz